Tarnów: Stanisław Sorys czy Roman Ciepiela kandydatem na prezydenta? [WIDEO]

 

Stanisław Sorys szuka poparcia politycznego dla kandydata na prezydenta Tarnowa. Zdaniem wicemarszałka Małopolski, który był gościem porannego programu Słowo za słowo, PSL, który reprezentuje, powinien wejść w tej sprawie w koalicję z Platformą Obywatelską i postawić na jednego człowieka w zbliżających się wyborach samorządowych. W rozmowie przyznał, że mógłby wtedy ubiegać się o głosy mieszkańców. Czy jednak Roman Ciepiela z Platformy, który rozważa kandydowanie, odda pałeczkę koledze ze stronnictwa ludowego?

– Powinniśmy wspólnie ustalić kandydata na prezydenta Tarnowa. Czy to będę ja czy Roman Ciepiela, na dwa lata przed wyborami trudno o tym mówić, nie wiadomo co się wydarzy, jaka będzie współpraca Platformy Obywatelskiej z PSL-em – dodaje.

Nieoficjalna giełda nazwisk kandydatów na prezydenta Tarnowa jest coraz większa. W kuluarach mówi się, że na to stanowisko ochotę mają również m.in. były poseł Robert Wardzała, ze strony Prawa i Sprawiedliwości natomiast posłanka Anna Czech oraz przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Koprowski. Kto z nich ma największe szanse? O tym m.in. w rozmowie z europosłem PiS Edwardem Czesakiem w programie Słowo za słowo w najbliższą środę.

 

zobacz także: 

Dorota Kunc