Brzesko: 5 mln na inwestycje to za mało? [WIDEO]

 

Tylko 5 milionów złotych w budżecie Brzeska na inwestycje. Niektórzy radni uważają, że to za mało, by miasto mogło się rozwijać. Burmistrz Grzegorz Wawryka, który był gościem porannego programu Słowo za słowo wylicza, że za te pieniądze wykonana zostanie kanalizacja, budowa dróg, chodników oraz sfinansowane będą remonty w szkołach.

Szef brzeskiego samorządu deklaruje też, że ta kwota zostanie zwiększona. – Przede wszystkim my przygotowujemy się do pozyskiwania funduszy unijnych. Jeszcze w tym roku tę kwotę znakomicie zwiększymy. Natomiast lepiej wydawać pieniądze na uzupełnienie wkładu do funduszy unijnych niż inwestycje w 100 procentach realizować z własnych środków – mówił Grzegorz Wawryka.

Brzesko planuje w tym roku sprzedaż majątku na 6 milionów złotych. Mowa głównie o gruntach położonych w różnych częściach miasta. Ten pomysł na uzyskanie dodatkowych dochodów też nie wszystkim radnym się podoba. Przeciwnicy uważają, że zadłużone miasto będzie niebawem głównie spłacało kredyty, bo dotychczasowe, podobne działania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Jeśli fundusze europejskie pozwolą, przy brzeskim dworcu PKP budowany będzie parking park and ride. Burmistrz Grzegorz Wawryka uważa, że miejsce to będzie się cieszyć zainteresowaniem.

Posłuchaj Grzegorza Wawryka:

 

zobacz też: 

Dorota Kunc