Tarnów: Do miasta wróci zarząd PSG

 

Do Tarnowa wróci zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa – ogłasza w RDN Małopolska, europoseł PiS Edward Czesak. W porannym programie Słowo za słowo poinformował, że gwarancję przywrócenia miastu statusu oddziału spółki dała mu premier rządu Beata Szydło.

Przed laty, gdy Tarnów tracił siedzibę zarządu, który przeniesiono do Krakowa spekulowano, że to decyzja polityczna. Europoseł zapytany czy tak jest i tym razem przyznał, że zmianom w spółkach skarbu państwa często towarzyszy polityka. – Polityka zawsze odgrywa rolę jeśli chodzi o spółki skarbu państwa. Oprócz polityki trzeba jeszcze zachować logikę i patrzeć na bazę, jaką się dysponuje. Tarnów tradycję, jeśli chodzi o gazownictwo, bazę ma bardzo dobrą. Fachowców do tych wszystkich działań, które łączą się w budowanie bezpieczeństwa naszego kraju, bezpieczeństwo w tym przypadku również jeśli chodzi o przesył gazu, o prowadzenie tych działań, które to bezpieczeństwo mają zapewnić – mówił na antenie RDN.

Dodajmy, że Edward Czesak był kontr sprawozdawcą ds. Pakietu Gazowego w Unii Europejskiej. Jego zdaniem, także ta funkcja uprawniała go do zabrania głosu w sprawie siedziby zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa. Europoseł uważa, że w tej kwestii pomogli także posłanka Anna Czech, która w Sejmie zbierała podpisy w tej sprawie oraz wicewojewoda Józef Gawron, który przez chwilę zastępował Edwarda Czesaka w zarządzie okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem europarlamentarzysty trudno mówić o terminach zmian, bo proces ten musi potrwać co najmniej kilka miesięcy. W porannym programie Słowo za słowo, Edward Czesak poinformował również, że w partii trwają prace nad wyłonieniem kandydata na prezydenta Tarnowa.

Posłuchaj Edwarda Czesaka:

Dorota Kunc

Fot.: psgaz.pl