Tarnów: Śledztwo ws. śmierci Krystiana Rempały umorzone

 

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Krystiana Rempały zostało umorzone. Jak wiecie z wiadomości sportowych RDN Małopolska, to decyzja Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Zapadła ona w oparciu o zeznania świadków, opinie biegłych z zakresu medycyny sportowej. Wpływ na nią miały również ekspertyzy przygotowane przez specjalistów związanych ze środowiskiem żużlowym.

Według prokurator Kariny Kakali, wypadek 18-latka był następstwem ryzyka związanego z uprawianiem sportu żużlowego i nikt nie ponosi za niego odpowiedzialności karnej. Przypomnijmy, że poszkodowany w tej sprawie ojciec zmarłego żużlowca – Jacek Rempała od momentu tragedii kierował wiele zarzutów. Organizatorom – złe przygotowanie toru, twierdził również, że Kacper Woryna jechał z niedoleczoną kontuzją dłoni.

Śledztwo w tej sprawie trwało 8 miesięcy, bo poszkodowany składał kolejne wnioski dowodowe. Przesłuchane zostały wszystkie wskazane przez niego osoby, m.in. żużlowcy obu drużyn. Od decyzji prokuratora ojcu żużlowca przysługuje prawo do złożenia zażalenia na decyzję prokuratury. Po otrzymaniu uzasadnienia o umorzeniu postępowania będzie miał na to siedem dni.

Grzegorz Golec