Tarnów: Początek roku, a do endokrynologa już brak miejsc [WIDEO]

 

To początek roku, a w niektórych poradniach specjalistycznych już nie ma miejsc. Tak sytuacja jest m.in. w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Dyrektor Anna Czech, która była gościem programu ‚Słowo za Słowo” powiedziała, że do poradni endokrynologicznej miejsc w tym roku już nie ma.

Już mamy zarejestrowanych pacjentów nawet na przyszły rok, a w przypadkach pilnych dopiero na wrzesień. Pozostałe terminy są w miarę przyzwoite. Jeżeli jest pilna wizyta to w przypadku chirurgii ogólnej trzeba czekać około tygodnia, a onkologicznej na bieżąco – dodaje.

Pod koniec roku są miejsca także w poradni neurochirurgicznej. Jak informuje dyrekcja szpitala w lutym można się dostać do kardiologa, w marcu do poradni nefrologicznej czy hematologicznej. Na bieżąco przyjmowani są pacjenci w poradniach m.in. ginekologicznej i onkologicznej.

Tymczasem za kilkanaście dni ma zostać otwarty po remoncie oddział ginekologiczno – położniczy w szpitalu św. Łukasza. – Wszystko się zmieniło. Mamy piękny blok porodowy i do tego bloku dostosowaliśmy pomieszczenia oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodków. Zmieniły się warunki dla matek-położnic z dziećmi – mówi Anna Czech.

Tymczasem w sobotę, 4 lutego, z okazji Dnia Walki z Rakiem szpital św. Łukasza organizuje dzień otwarty. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka, ale wolnych miejsc już nie ma.

Posłuchaj Anny Czech:

zobacz też:

Ewa Biedroń