Tarnów: Maleo Reggae Rockers zagrają dla Aleppo

 

Centrum Sztuki Mościce i Polska Akcja Humanitarna zapraszają na wyjątkowe spotkanie w Tarnowie. Gramy dla Aleppo to koncert charytatywny, w czasie którego wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers oraz wielokulturowy skład Milo i Przyjaciele.

To koncert dla ludzi, którzy żyją w czasie wojny i nie mają nic. Chcemy im pomóc. Dlatego ważne jest, żebyście przyszli na ten koncert – zaprasza Dariusza Malejonek, lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Od lat angażuje się w pomoc potrzebującym. Był między innymi wolontariuszem właśnie w syryjskim Aleppo. – Z pewnością podczas koncertu oddamy głos artystom. Będą grać w rytmach Boba Marleya, z niezwykłym przesłaniem o zwycięstwie dobra. Będziemy też sporo mówić i pokazywać, jak potrafią współbrzmieć różne ludzkie natury. Na jednej scenie spotkają się między innymi Syryjczycy, Grecy czy mieszkanka Jemenu – mówi Agnieszka Kawa, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.

Spotkanie będzie okazją do wsparcia mieszkańców Syrii, która została opanowana przez wojnę. Podczas koncertu będzie można między innymi wrzucić darowiznę do puszki. Każda kwota się liczy. Jak się okazuje nawet złotówka może wiele. – Często, kiedy stoję z puszką i przychodzi darczyńca mówi, że chce wrzucić dziesięć złotych, ale to chyba za mało. Kiedy człowiek zda sobie sprawę z tego, że dzięki jednej złotówce możemy dostarczyć cysterną wodę dla rodziny na jeden dzień, to zmienia się całkowicie jej znaczenie – mówi Michał Serwiński, kierownik biura regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie.

W czasie koncertu będzie można dowiedzieć się, jak aktualnie wygląda sytuacja w Syrii. Zostaną przedstawione między innymi flesze filmowe, a we foyer zaplanowano prezentację wystawy „Syria: odcięci przez wojnę”. To fotografie Macieja Moskwy, które zrobił w 2013 roku w zachodniej części kraju. Towarzyszył  tam PAH, podczas działań pomocowych.

Koncert Gramy dla Aleppo już 19 lutego o godzinie 17.00 w Centrum sztuki Mościce w Tarnowie. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie CSM i online. Szczegółowe informacje TUTAJ.

Posłuchaj Agnieszki Kawy:

Posłuchaj Michała Serwińskiego:

Na koncert zapraszają Dariusz Malejonek i Milo Kurtis:

Fot. www.maleo.pl