Bochnia: Będzie pełnowymiarowa hala sportowa dla Mechanika

 

W Bochni powstanie nowa pełnowymiarowa hala sportowa. Władze powiatu wybudują ją dla największej szkoły, czyli tzw. „Mechanika”. Uczy się tam w tej chwili 1400 osób. Już teraz placówka boryka się z problemami lokalowymi, które nasilą się po reformie oświaty, gdy do jej murów przybędzie dodatkowa klasa.

Wymiary nowej sali gimnastycznej to 44 m na 22,5 m. – W środku pomieści się wiele dzielonych boisk, na których zajęcia będzie mogło mieć jednocześnie wiele klas – zapewnia starosta Ludwik Węgrzyn.

Będzie dzielona na boisko do piłki ręcznej o wymiarze 40×20 m, boisko pełnowymiarowe do siatkówki 19×9 m plus trzy boiska poprzeczne, boisko pełnowymiarowe do koszykówki 28×15 m plus trzy boiska poprzeczne, trzy pełnowymiarowe boiska do gimnastyki sportowej 13×13 m, trzy pełnowymiarowe boiska do akrobatyki sportowej 12×12 m. Jest też przewidywana skromna widownia na 144 miejsca – wylicza starosta.

Obiekt ma być gotowy do końca 2018 r., jego szacunkowy koszt to 6,1 mln zł. Władze powiatu zamierzają zdobyć na jego budowę dofinansowanie.

Posłuchaj Ludwika Węgrzyna:

Paweł Michalczyk