Dębica: Kolejne podejście do odwołania starosty [WIDEO]

 

Będzie kolejna próba odwołania starosty dębickiego – zapowiedział na antenie RDN Małopolska, lider Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu, poseł Jan Warzecha. Ma się to stać w marcu.

Parlamentarzysta był gościem porannego programu Słowo za słowo. W rozmowie z Dorotą Kunc uznał, że nie chodzi tylko o zmianę na stanowisku szefa zarządu powiatu, ale o zmianę wszystkich osób w kierownictwie. Poseł Warzecha uważa, że starosta, z którym łączą go wieloletnia znajomość, a nawet relacja prywatna, otrzymał wiele sygnałów ostrzegawczych, które zlekceważył. – Prowadziliśmy wiele rozmów, wiele dyskusji z różnymi komitetami, koalicjantami i chcieliśmy skutecznie przeprowadzić te zmiany, ale do tej pory się to nie udało. Nie było dobrej woli ze strony zarówno Ruchu Integracji Społecznej, jak i Polskiego Stronnictwa Ludowego – mówił parlamentarzysta.

Główne zarzuty Prawa i Sprawiedliwości dotyczące stylu pracy starosty Andrzeja Reguły dotyczą przede wszystkim spraw personalnych i gospodarczych. Zdaniem posła Jana Warzechy, w powiecie panuje bałagan w zakresie wyłaniania dyrektorów do szkół ponadgimnazjalnych, na stanowiskach kierowniczych zatrudniani są znajomi starosty.

Parlamentarzysta wylicza ponadto, że zmarnowane zostały pieniądze na opracowanie strategii Rozwoju Powiatu Dębickiego, na którą wydano 70 tysięcy złotych. Przypomnijmy, zarząd powiatu dębickiego to koalicja PSL, PO, SLD i Ruch Integracji Społecznej.

Posłuchaj posła Jana Warzechy:

zobacz również:

Dorota Kunc