Diecezja: Modlitwa za bp. Leszkiewicza z okazji rocznicy przyjęcia sakry

Kochając ludzi i Kościół trzeba być jednoznacznym w swoich działaniach,  słowach, wierności Ewangelii i Chrystusowi – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, przewodnicząc Mszy św. z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia sakry przez biskupa Leszka Leszkiewicza.  W bazylice katedralnej modlili się duchowni, siostry zakonne, diakoni, alumni  oraz mieszkańcy Tarnowa i okolic. Uroczystości transmitowało Radio RDN.

– Biskupi nie będą zakładnikami kogokolwiek, jakiejkolwiek ideologii czy nurtu, nie  będą zakładnikami  słupków popularności opinii publicznej. W  wielu sytuacjach będą musieli się narazić, będą odrzucani i piętnowani. Nie będą się przymilać – dodał.

s1

Foto arch. przyjęcie sakry

Bp Jeż podkreślił misyjne zaangażowanie swojego bliskiego współpracownika. – Pasterskiemu spojrzeniu biskupa Leszka bardzo bliski jest wymiar misyjny Kościoła. To dzięki tej otwartości i zaangażowaniu mogą nieprzerwanie rodzić się nowe wspólnoty wyznawców Chrystusa, ożywianych tą samą miłością i zespolonych tym samym duchem – mówił.

Bp Leszek Leszkiewicz powiedział na koniec, że Eucharystia to najdoskonalsze dziękczynienie w jakim możemy uczestniczyć.  – Jestem bardzo wdzięczny Kościołowi tarnowskiemu, za to, że mogę pośród  ludu Bożego tutaj żyjącego, odnajdywać siebie jako syna tej ziemi, tego Kościoła  – dodał. Dziękował Biskupowi Tarnowskiemu, biskupom pomocniczym, a także kapłanom, wspólnocie seminaryjnej, siostrom zakonnym, rodzinie, byłym parafianom i wszystkim diecezjom.

Nawiązując do zbliżającego się Synodu, biskup Leszkiewicz poprosił o modlitwę za Kościół tarnowski, a zwłaszcza za kapłanów.

We wtorek, bp Leszkiewicz będzie gościem Pulsu Regionu w radiu RDN po godzinie 16.00.

Ewa Biedroń 

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Posłuchaj biskupa Leszka Leszkiewicza: