Region: Między Nowym Sączem a Marcinkowicami mogą kursować pociągi?

Takie pociągi byłyby przydatne szczególnie podczas remontu mostu heleńskiego – przekonuje Andrzej Cebula z Komitetu Obrony Połączeń Kolejowych na Sądecczyźnie. Gdy przeprawa zostanie zburzona, przez Dunajec w tym miejscu będą mogli przejść tylko piesi. Samochody mogą utknąć na objazdach.
Z tego, co wiem, taki projekt przygotowała też spółka Przewozy Regionalne. To umożliwiłoby mieszkańcom od strony Limanowej, Męciny czy Marcinkowic przedostać się nie objazdami na około tylko szybciej. Jeśli wszyscy będą jeździć objazdami, to na obwodnicy i ul. Węgierskiej będą jeszcze większe korki. Uruchomienie pociągów na trasie Nowy Sącz-Marcinkowice byłoby dobrym rozwiązaniem nawet na czas remontu, który może trwać rok a nawet dłużej – mówi Andrzej Cebula.

Przewozy Regionalne złożyły ofertę marszałkowi województwa dotyczącą planowanych przejazdów. W szkicu rozkładu jazdy pojawiło się 10 pociągów. Co o takich połączeniach myślą mieszkańcy Marcinkowic, włodarze gmin i województwa? O tym usłyszycie na antenie RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj Andrzeja Cebuli:

Maria Mółka