Tarnów: Zwolnieni w ramach zwolnień grupowych mają szansę na prace [WIDEO]

 

Zwolnionych z Tarnospinu przejmuje inna firma odzieżowa w Tarnowie. Kilka osób już pracuje, pozostali też mają taką szansę – poinformował szef Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Stanisław Dydusiak, który był gościem porannego programu Słowo za słowo.

W rozmowie z Dorotą Kunc przekonywał, że pozostałe osoby, które z końcem roku straciły pracę w ramach zwolnień grupowych też sobie poradzą. Mowa o pracownikach zlikwidowanej Almy, bo ofert pracy w handlu nie brakuje. W ich przypadku nie wiadomo jednak dokładnie ile osób już znalazło zatrudnienie, a ile go wciąż poszukuje. – Musieliby się wszyscy zarejestrować, a nie wszyscy to zrobili. Gdyby to zrobili, to grupa około 60 osób, oferty pracy dla nich będą – mówił Stanisław Dydusiak.

W ubiegłym roku w Tarnowie sprzedawcom zaoferowano ponad 500 miejsc pracy. Ogółem wszystkich propozycji dla bezrobotnych było 9 tysięcy 200. Dodajmy, że najbardziej poszukiwani są teraz lekarze, kierowcy ciężarówek, księgowi, informatycy i pielęgniarki. A rynek pracy, według liczb, znacznie się poprawia. Stopa bezrobocia w Tarnowie wynosi obecnie 7%, w powiecie tarnowskim – 9,6%.

Posłuchaj Stanisława Dydusiaka:

 

zobacz także:

 

Dorota Kunc