Dębica/Zawierzbie: Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie

 

W lutym doszło do kilku włamań do domów, mieszkańcy Zawierzbia odbierają dziwne telefony, a także obserwują podejrzanie zachowujące się osoby. Chcą zwiększonej ilości patroli i zainstalowania kamer.

To już jest seria, bo to nie było jedno włamanie a już trzy – relacjonuje jeden z mieszkańców. –Do mnie dzwonili w niedziele, mówiąc ze są policji. Czy to możliwe, że policja prowadzi takie dochodzenia, przesłuchuje ludzi w niedziele? – pytała zaniepokojona kobieta.

Podinspektor Janusz Natkaniec zastępca komendanta dębickiej policji zapewnia, że już w miejscowości pojawiło się więcej patroli funkcjonariuszy. – Jest więcej patroli operacyjnych, których nawet społeczeństwo nie widzi. Są tego pierwsze efekty, bo policjanci wylegitymowali podejrzanie zachowujących się ludzi, przestali być anonimowi, pewnie się tutaj nie pojawią – mówi.

Jak dodaje zastępca komendanta mieszkańcy powinni o każdym podejrzanym telefonie czy kręcącym się w okolicy nieznajomym informować policje, aby mogła szybko interweniować.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Janusza Natkańca:

Anna Zboch