Dębica: Czuwanie modlitewne w intencji zamordowanej wolontariuszki

 

Członkowie Wolontariatu Misyjnego Salvator wspólnie z dębickimi siostrami służebniczkami organizują czuwanie modlitewne. Będzie ono poświęcone Helenie Kmieć, wolontariuszce, która końcem stycznia została zabita w Boliwii.

Chcemy podziękowaniem za posługę naszej koleżanki czerpać z jej życia, którym dawała świadectwo wiary – zaznacza Monika Szczyrek z Wolontariatu Misyjnego Salvator. –Chcemy dziękować za Helenkę i siostry służebniczki. To nie chodzi o to, aby tylko ubolewać po naszej stracie, ale pokazać ogromną wartość misji, która była udziałem Helenki – dodaje.

My z ogromną radością odpowiadamy na inicjatywę Moniki, wolontariuszki z Dębicy – zapewnia siostra Katarzyna Szulc ze zgromadzenia dębickich służebniczek. – Śmierć Helenki może nas umocnić w wierze. Chcemy modlić się za młodzież i za ich odwagę. Wolontariat Misyjny ma takie hasło ‚Podejmij wyzwanie’ i my siostry służebniczki podejmujemy wyzwanie modlitwy i chcemy zaprosić wszystkich wolontariuszy, którzy mogą przyjechać, ale przede wszystkim mieszkańców powiatu dębickiego – zachęca siostra Szulc.

Czuwanie odbędzie się 24 lutego o godz. 19.00 w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek Dębickich.

Tydzień wcześniej natomiast odbędą się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć. W sobotę 18 lutego w Trzebini zostanie odprawiona Msza św., a później trwać będzie czuwanie. Dzień później w Libiążu odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa.

Posłuchaj Moniki Szczyrek:

Posłuchaj siostry Katarzyny Szulc:

Anna Zboch