Diecezja: Moc uzdrowienia w Tarnowie [ZDJĘCIA]

Transmitowany przez Radio RDN, wieczór chwały zakończył pierwszy dzień Forum Formacyjnego w Tarnowie. Spotkanie poprowadził zespół „Mocni w Duchu”. Do organizatorów zgłosiło się kilka osób, które – jak twierdzą- zostały uzdrowione.

W Forum poświęconym mocy uzdrowienia uczestniczy prawie trzy tysiące osób. Przyjechali m.in. z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa czy nawet ze Słowacji i przede wszystkim z całej diecezji tarnowskiej. Jedni chcą wzmocnić wiarę, drudzy proszą Boga o uzdrowienie duszy i ciała.

– Jestem tutaj z nadziejami, że będę chodził – mówi Bartek, który porusza się na wózku inwalidzkim. Jego mama dodaje, że Forum to dwa najpiękniejsze dni w roku. – Chcemy modlić się, uwielbiać Boga – dodaje.

Forum Formacyjne potrwa do niedzieli w hali Jaskółka w Tarnowie. Gościem spotkania jest Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Jak powiedział radiu RDN jest przekonany, że podczas Forum w Tarnowie będą działy się cuda. Często uczestniczy w takich spotkaniach, podczas których działa Bóg.

f2

 

– Jedno z mocniejszych świadectw jakie słyszeliśmy to 15- latki, która przyszła z czerniakiem złośliwym na skórze. Po modlitwie uzdrowienia poczuła, że coś się dzieje. Znamię zaczęło zmieniać barwę i po kilku dniach zniknęło – opowiada.

Na Forum jest także Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z o. Remigiuszem Recławem.

– Na tym spotkaniu jest bardzo duży klimat wiary – powiedział o. Remigiusz. Gość Forum, dodał, że cieszy się, że wiele osób przyjeżdża tutaj dla Jezusa a On czyni cuda. – Nie ma cudów bez pogłębienia wiary – dodaje.

Spotkanie zakończył wieczór chwały. Było wspólne wielbienie Boga, taniec i modlitwa.

zielin
Organizatorami wydarzenia są: Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, Wspólnota Domowego Kościoła Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, Mężczyźni św. Józefa w Tarnowie.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz.

Posłuchaj uczestników:

Posłuchaj M. Zielińskiego:

 

Fot: Adrian Bubisz