Jaworki: Narciarskie święto strażaków z całej Polski [Zdjęcia]

 

Każdego dnia walczą z żywiołem, ratują życie innym i narażają swoje. Tym razem strażacy nie mieli tyle stresu, ale adrenaliny nie brakowało. Jednostki OSP z całego kraju walczyły na Arenie Narciarskiej Jaworki-Homole w ogólnopolskich mistrzostwach w slalomie narciarskim i snowboardowym.

Strażacy najpierw walczyli indywidualnie, by w drugim dniu zawodów, zjeżdżać drużynowo. Poziom trudności był bardzo duży, bo podczas pokonywania slalomowych bramek musieli trzymać się… węża strażackiego!

Trzeba sobie wzajemnie ufać. Każdy z zawodników musi wiedzieć, co myślą inni zawodnicy. Potrzebna jest ścisła współpraca, pełna koordynacja. Bawiliśmy się przy tym świetnie – powiedział nam strażak z Dąbrówki Tuchowskiej.

Przy takiej konkurencji, strażacy mogą wykazać się sprawnością, która jest im potrzebna podczas akcji – zauważył Dariusz Tokarski, jeden z organizatorów imprezy.

Piątej edycji mistrzostw towarzyszyła rekordowa frekwencja. Ponad 200 strażaków startowało w rywalizacji indywidualnej, natomiast 50 zespołów zgłosiło się do części drużynowej. Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj zawodników:

Posłuchaj rozmowy z Kazimierzem Sadym, dyrektorem Zarządu Wykonawczego OSP Województwa Małopolskiego i Dariuszem Tokarskim, jednym z organizatorów:

Krzysztof Niedzielan