Diecezja: Doświadczyć uzdrowienia

 

Co najmniej kilkadziesiąt osób jest przekonanych, że doznało uzdrowienia duchowego i fizycznego podczas Forum Formacyjnego w Tarnowie. Spotkanie zgromadziło prawie trzy tysiące osób z całej Polski, a zwłaszcza z diecezji tarnowskiej. Forum trwało dwa dni w Hali Jaskółka w Tarnowie – Mościach i było poświęcone mocy uzdrowienia.

– Jedna z kobiet przyszła na Forum o kuli, a wyszła bez niej, bo poczuła się lepiej. Kolejne osoby też zgłaszały nam, że nastąpiła poprawa w przypadku m.in. chorób narządów ruchu, wzroku i słuchu. Ważne są też duchowe uzdrowienia np. przebaczenie – informuje Marcin Lewandowski z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Uczestnicy podkreślają, że ważne jest także duchowe uzdrowienie i wzmocnienie wiary, którego doświadczyli podczas Forum. – Przez to, że uwielbiamy Jezusa, już dokonuje się uzdrowienie – mówią.

Forum wypełniły konferencje, świadectwa, wspólne uwielbienie Boga. Większość uczestników przyjęła sakrament namaszczenia chorych. Udzielał go bp Leszek Leszkiewicz i kapłani.

Patron medialny wydarzenia, Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz,  transmitowało w sobotę wieczór chwały i Apel Jasnogórski.

Gościem spotkania był Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic i Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z o. Remigiuszem Recławem.

Organizatorami Forum byli: Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, Wspólnota Domowego Kościoła Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, Mężczyźni św. Józefa w Tarnowie.

Posłuchaj Marcina Lewandowski:

Posłuchaj uczestników Forum:

Ewa Biedroń