Tarnów: Grzegorz Kądzielawski kandydatem na prezydenta? [WIDEO]

 

Grzegorz Kądzielawski kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Tarnowa? Trwają rozmowy w tej sprawie, sam zainteresowany nie wyklucza takiego rozwiązania. Szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina i radny sejmiku województwa małopolskiego był gościem porannego programu Słowo za słowo.

Jego zdaniem Tarnów potrzebuje zmian, a prezydentem powinien zostać relatywnie młody człowiek. W rozmowie z Dorotą Kunc przekonywał, że taki model sprawdził się w kraju. – Najskuteczniejszym modelem, który gwarantuje wygraną w wyborach jest takie połączenie, które określiłbym trochę kolokwialnie mianem „młode głowy, siwe wilki” – połączenie doświadczenia, młodości. Wypadkowa takiego połączenia jest gwarancją sukcesu w wyborach i cała Zjednoczona Prawica zdaje sobie z tego sprawę – dodał.

Grzegorz Kądzielawski otwarcie krytykuje styl władzy prezydenta Romana Ciepieli. Jego zdaniem w Tarnowie wciąż zbyt mało jest innowacyjności, a wskaźniki gospodarcze pozostawiają wiele do życzenia. Radny sejmiku uważa ponadto, że szef samorządu powinien bardziej się skupić na pracy merytorycznej dla miasta, niż poświęcać czas na rozgrywki personalne czy publiczne krytykowanie na portalu społecznościowym swoich pracowników. Zapytany o termin ujawnienia planów wyborczych związanych z kandydowaniem na prezydenta Tarnowa odpowiedział, że stanie się to niebawem.

Posłuchaj Grzegorza Kądzielawskiego:

zobacz też:

Dorota Kunc