Nowy Sącz: Jest już 14,5 tysiąca zeznań podatkowych

Do sądeckiej skarbówki wpłynęło już ponad 14,5 tysiąca zeznań podatkowych –  informuje naczelnik sądeckiej placówki Zbigniew Majla. To o tysiąc PIT-ów więcej niż przed rokiem o tej porze. Chociaż na rozliczenie się z fiskusem mamy jeszcze ponad dwa miesiące do urzędów skarbowych wpływają pierwsze deklaracje.

Naczelnik zachęca do składania deklaracji przez Internet. – To skraca czas przetwarzania i weryfikacji takiej deklaracji w urzędzie, dlatego że nie trzeba jej ręcznie wpisywać do systemu. Dlatego też ta nadpłata szybciej powinna do nas wrócić. Warto też pospieszyć się ze składaniem PIT-ów, dlatego że gdy nastąpi kumulacja, tak jest zazwyczaj na początku marca, to wtedy czas oczekiwania się wydłuża – dodaje Zbigniew Majla.

Elektroniczna deklaracja pokazuje nam też, które rubryki powinny być uzupełnione i sama oblicza ulgi, zniżki czy kwotę 1% przekazywanego na cele charytatywne. Takie PIT-y znajdziemy na stronie e-deklaracje.gov.pl. tam też są informacje na temat obowiązujących ulg i zniżek podatkowych.

Na złożenie PIT-u mamy czas do 2 maja. W sądeckim Urzędzie Pracy co roku składanych jest około 124 tysięcy zeznań podatkowych.

Posłuchaj Zbigniewa Majli:

Maria Mółka