Mielec: Nowe obwody szkolne ze sprzeciwem rodziców

 

Mieleccy radni zdecydowali o nowych obwodach szkolnych. Uchwałę poprzedziła jednak dyskusja, nie o proponowanej sieci szkół, ale gdzie będą uczyć się szóstoklasiści m.in. Szkoły Podstawowej nr 6. Rodzice nie chcą, aby ich dzieci na ostatnie dwa lata nauki były przeniesione do budynku obecnego Gimnazjum nr 2, które od września ma być Szkołą Podstawową nr 7.

Nie chcemy, aby dzieci na 7 i 8 klasę były przenoszone ze swojej macierzystej szkoły nr 6. Nie chcemy, aby im się zmieniało nauczycieli i dyrektora. Nie podoba nam się też pomysł, aby uczniowie z ‚trójki’ też byli przeniesieni – mówiły zdenerwowane matki.

Jan Myśliwiec wiceprezydent Mielca tłumaczył, że to gdzie dzieci będą przeniesione konsultowane będzie po połowie lutego. – Przyjętą uchwałą chcemy zrobić pierwszy krok. Teraz będzie ją opiniował kurator, a my będziemy przygotowywać do kolejnych uchwał, które będziemy konsultować z rodzicami i radnymi. Spotkania będą prowadzone szczególnych w tych szkołach, gdzie ewentualnie będziemy proponować przemieszczenia dzieci – mówi wiceprezydent.

Spotkanie rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 z wiceprezydentem Janem Myśliwcem, szefem miejskiej oświaty i dyrektorem szkoły ma odbyć się 7 marca.

Posłuchaj rodziców:

Posłuchaj Jana Myśliwca:

Anna Zboch