Tarnów: Pensjonariusze chcą naprawy chodnika – interwencja RDN [WIDEO]

 

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej w Tarnowie skarżą się na nierówny chodnik przy tej placówce. Ich zdaniem to nieporozumienie, że zniszczona nawierzchnia znajduje się akurat w miejscu, po którym przemieszczają się osoby niepełnosprawne i chore. Uważają, że o wypadek nietrudno i proszą o zainteresowanie się tym tematem. Pytamy więc władze miasta czy planują remont chodnika w tak newralgicznym miejscu – wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska, która była gościem programu Słowo za słowo przekonuje, że zna sprawę.

– Wiem o tym miejscu, chodnik w tym roku będzie naprawiony – deklaruje. Tymczasem na nierówności przy Domu Pomocy Społecznej zwracają też uwagę mieszkańcy sąsiadującego z placówką osiedla. Ich zdaniem powinny zniknąć jak najszybciej, bo karkołomne zmaganie się osób starszych ze zniszczonym chodnikiem to przykry widok. – Ja jestem w ciąży i też zaliczyłam wywrotkę, a co dopiero mieszkańcy tego ośrodka. Tam są naprawdę schorowani ludzie – mówi młoda kobieta.

Dodajmy, że obydwa tarnowskie domy dla seniorów przechodzą zmiany. W ubiegłym roku wyremontowano w sumie trzydzieści pokoi. Plan na ten rok jest podobny. Pensjonariusze, póki co, muszą się pomieścić w ciasnych pokojach. Zdarza się, że w jednym mieszkają nawet cztery osoby.

Posłuchaj Doroty Krakowskiej:

Posłuchaj mieszkańców:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc