Tarnów: Młodzi z Tratwy będą na pogrzebie Heleny Kmieć

 

Przedstawiciele Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa z Tarnowa będą uczestniczyć w pogrzebie śp. Heleny Kmieć – wolontariuszki zamordowanej na misji w Boliwii. – Jest dla nas przykładem zaangażowania w życie Kościoła – podkreśla ks. Andrzej Augustyn.

Przed laty kapłan razem z młodzieżą założyli Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom. Rozpoczęły się projekty i pomoc misjom a także wyjazdy młodych na staże. Duszpasterz akademicki przyznaje, że w planach była też misja w Boliwii.

Wiadomość o śmierci wolontariuszki dotknęła mnie osobiście. Boliwia jest krajem mi bardzo bliskim. To była dziewczyna, która należała do duszpasterstwa akademickiego – to jest jedna wielka rodzina. Jestem pod wrażeniem jej życia – dodaje ks. Augustyn.

Uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć odbędą się 18 i 19 lutego.

W sobotę 18 lutego o godz. 19.30 u księży salwatorianów w Trzebini zostanie odprawiona Eucharystia, po której przy trumnie śp. Helenki trwać będzie czuwanie wolontariatu. W niedzielę 19 lutego o godz. 15.00 w rodzinnej parafii Heleny, w kościele pw. św. Barbary w Libiążu rozpocznie się Msza święta pogrzebowa, po której doczesne szczątki tragicznie zmarłej wolontariuszki zostaną odprowadzone na cmentarz parafialny.

Posłuchaj księdza Andrzeja Augustyna:

Ewa Biedroń

fot. www.episkopat.pl