Tarnów/Mościce: Hala Jaskółka będzie częściowo wyburzana

 

Mościce czeka kolejna sportowa rewolucja. Po perturbacjach w ramach kompromisu budżetowego pomiędzy prezydentem Tarnowa a radnymi PiS-u w końcu się udało i hala Jaskółka bez cięć kosztów będzie przebudowywana.

Jej powierzchnia ma się zwiększyć się o drugie tyle, pomieścić około 5 tysięcy widzów i być przystosowana do rozgrywania zawodów w klasie międzynarodowej dla wszystkich dyscyplin halowych – Mamy rekomendacje trzech związków sportowych: Związku Piłki Ręcznej, Polskiego Związku, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiego Związku Koszykówki, które potwierdzają, że rozwiązania projektowe pozwalają na spełnienie wymogów w najwyższych klasach rozgrywkowych – mówi Edward Rusnarczyk, szef Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Modernizacja Hali Jaskółka to rewolucja budowlana tego obiektu. Ma być częściowo wyburzana. – Muszą być pewne rozbiórki, ponieważ dokładane są trybuny po krótszych bokach hali – widownia będzie z czterech stron – dodaje Rusnarczyk.

Przetarg na przebudowę hali trwa.  Rozstrzygnięcie w połowie kwietnia. W budżecie zarezerwowano ponad 56 milionów zł na ten cel.  Budowa ma ruszyć w maju i  potrwać do września 2018 roku.

Posłuchaj Edwarda Rusnarczyka:

Jadwiga Kozioł