Lusławice: Gala Fundusze z Kulturą po raz siódmy – transmisja w RDN

 

Sześć firm, w tym trzy z regionu tarnowskiego, zostanie nagrodzonych za efektywne wykorzystanie funduszy unijnych podczas Gali Noworocznej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Uroczystość pod hasłem Fundusze z Kulturą zaplanowano na sobotę, 18 lutego. Radio RDN będzie transmitować to wydarzenie.

Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys uważa, że laury otrzymają podmioty, które nie tylko rozwinęły własną firmę, ale i pomogły otoczeniu. Wśród nagrodzonych jest m.in. tzw. rozproszone przedszkole prowadzone przez młodych właścicieli.

Przyjechali z zagranicy i skorzystali z naszych środków na opiekę nad dziećmi do lat trzech, właśnie takie rozproszone możliwości dostępu do tych przedszkoli, to punkty kontaktowe w kilku miejscowościach, ale nie chciałbym zdradzać wielu informacji. Chcemy pokazać tę firmę jako taki dobry przykład do naśladowania już w tej drugiej perspektywie finansowej – mówi Stanisław Sorys.

To już 7. Gala Noworoczna Fundusze z Kulturą. Wystąpi orkiestra z Akademii Muzycznej z Krakowa ze znanymi artystami z Opery Krakowskiej. Dodajmy, że zainteresowanie koncertem było tak duże, że już od tygodnia nie ma wolnych miejsc. Początek spotkania o godzinie 16.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, wtedy też rozpocznie się transmisja gali na falach RDN Małopolska.

Posłuchaj Stanisława Sorysa:

Dorota Kunc