Sądecczyzna: Najlepsi początkujący biznesmeni i najbardziej sprawdzeni pracodawcy

 

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Sączu nagrodził najlepszych pracodawców i bezrobotnych, którym udało się rozkręcić swój biznes. W gronie zwycięzców znaleźli się przedstawiciele bardzo różnych branż – od teatru, przez rekreację, aż po hotel dla psów czy produkcję ram do ekranów.

Sądecczyzna to nie jest najłatwiejszy teren do inwestowania, a różne przepisy i podatki często odstraszają potencjalnych przedsiębiorców. Dlatego Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wychodzi im naprzeciw i wyróżnia pomysłowych biznesmenów i dobrych pracodawców. Nagrody w konkursie „Start w biznes z Urzędem Pracy” i „Najlepszy Pracodawca Roku 2016” wręczał Marek Pławiak, starosta nowosądecki. – W czasie tych spotkań dziękujemy tym, którzy rozwijają swoje małe i średnie firmy. Wykazują oni przedsiębiorczość z korzyścią dla naszego regionu, bo przecież dzięki nim spada bezrobocie na Sądecczyźnie. To jest najsympatyczniejsze, że te często małe, nawet jednoosobowe firmy czynią pierwsze kroki i już mają efekty – mówił.

konkursdsc00853

Taką małą, jednoosobową firmę prowadzi Joanna Pulit z podsądeckiego Ubiadu, laureatka nagrody głównej w tegorocznym konkursie. Dzięki swojej działalności daje też możliwość zarobku innym podwykonawcom. – Prowadzimy hotel dla psów, szkolenia, zajęcia edukacyjne dla dzieci. Wyróżniamy się tym, że każdego zwierzaka traktujemy indywidualnie, zgodnie z życzeniami ich właścicieli. Bawią się w to co chcą, mają odpowiednie zabiegi i wiele innych ofert – mówi.

Na drugim miejscu w konkursie znalazł się znany słuchaczom RDN Nowy Sącz Teatr Nowy. – Teatr to nie jest biznes a kultura. Ludzie, którzy wierzą w kulturę, wierzą w osobowości, coś co nie jest określone. Kształtujemy w ten sposób pokolenia w sferze kulturalniej. Powodujemy, że mają większe obycie w świecie – zaznaczał Krzysztof Pomietło założyciel i reżyser teatru.

Wśród laureatów był też Paweł Mól. Prowadzi on Podkuwanie Koni. Powiatowy Urząd Pracy docenił też pracodawców prowadzących: Firmę ze Starego Sącza, która produkuje ramy do ekranów i wysyła je niemal na cały świat, piekarnię z Tęgoborzy i hotel z Rytra. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy w hotelu. Atmosfera jest miła i nie mamy na co narzekać. Praca jest stabilna, zarobki dobre. Nie ma drugiego takiego miejsca w naszym regionie – mówili pracownicy hotelu w Rytrze. Zatrudnia on obecnie 52 osoby i wszystkim oferuje umowę o pracę. Pracownicy i ich rodziny mogą też korzystać z obiektów rekreacyjnych, jakie znajdują się w obiekcie.

Uroczysta gala odbyła się właśnie w tym zakładzie i przybyli na nią poza biznesmenami – samorządowcy i parlamentarzyści. Konkurs „Start w biznes z Urzędem Pracy” odbył się po raz dziewiąty.

Posłuchaj Marka Pławiaka:

Posłuchaj Joanny Pulit:

Posłuchaj Krzysztofa Pomietło:

Posłuchaj pracowników hotelu:

Jakub Węgrzyn