Tarnów: Pracownicy pogotowia nagrodzeni przez resort zdrowia

 

Ministerstwo Zdrowia nagradza pracowników pogotowia. Resort przyznał odznaczenia dla zatrudnionych w dyspozytorni oraz ratowników medycznych. Nagrody wręczyli wicemister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

W zawodzie ratownika medycznego ważne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz profesjonalizm – powiedziała podczas wizyty w Tarnowie wiceminister Szczurek-Żelazko. – My na co dzień doświadczamy wasz profesjonalizm, wasze przygotowanie teoretyczne czy praktyczne. Dla mnie nie jest to nowością, że tarnowskie pogotowie ratunkowe i jego pracownicy osiągają tak wysokie wyniki w rywalizacji z innymi stacjami. Minister zdrowia Konstanty Radziwił nie miał wątpliwości co do zasług, jakie ratownicy medyczni wnoszą dla mieszkańców małopolski – mówiła.

Nagrody otrzymali również tarnowscy ratownicy medyczni, którzy wygrali rywalizację w Mistrzostwach Polski zorganizowanych w Bielsku Białej. Pozostawili oni w pokonanym polu zespoły z Polski, Litwy, Ukrainy oraz z Czech. O ich sukcesie przeczytacie tutaj.

Posłuchaj Józefy Szczurek-Żelazko:

Grzegorz Golec