Tarnów: Kandydatów na kandydatów coraz więcej [WIDEO]

 

Zjednoczona Prawica poszerza giełdę nazwisk kandydata na prezydenta Tarnowa. Wicewojewoda Józef Gawron, który był gościem programu Słowo za słowo przyznaje, że rozmowy na ten temat to prawdziwe burze mózgów, którym niejednokrotnie towarzyszą ostre wymiany zdań. On sam wymienia osoby, które mogłyby się ubiegać o to stanowisko. Padają nazwiska Anny Czech, Włodzimierza Bernackiego, Wiesława Krajewskiego, Kazimierza Koprowskiego, Ryszarda Pagacza, Grzegorza Kądzielawskiego oraz Anny Pieczarki. Jednak ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

W samym Prawie i Sprawiedliwości jako w tej największej partii Zjednoczonej Prawicy kandydatów jest co najmniej kilku, jeżeli nie kilkunastu, poczynając od posłów, parlamentarzystów, którzy w określonych warunkach mogliby się podjąć kandydowania. Rozmowy wciąż trwają – dodał Józef Gawron.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński dał czas działaczom partii w terenie na wytypowanie nazwisk kandydatów na szefów samorządów do końca bieżącego roku. Czy wcześniej zrobi to Tarnów – zobaczymy.

Posłuchaj Józefa Gawrona:

zobacz też:

Dorota Kunc