Tuchów: Poziom wyżej w relacji z Bogiem [ZDJĘCIA]

„Level up” – pod tym hasłem w sanktuarium MB Tuchowskiej odbyło się piąte czuwanie dla młodzieży z serii ‚Droga wewnętrzna”. Spotkanie poprowadził ks. Grzegorz Szczygieł, misjonarz saletyn pracujący w Rzeszowie. W czuwaniu wzięło udział ponad stu młodych z Tuchowa i innych parafii diecezji tarnowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią. Gość spotkania w Tuchowie, Ojciec Paweł Zyskowski, wskazał na mocne wezwanie Chrystusa do wchodzenia ‚poziom wyżej” w życiu. Opierając się na fragmencie o przemienieniu Chrystusa na górze Tabor o. Zyskowski starał się ukazać cechy właściwego uwielbienia Boga, które jest celem życia chrześcijańskiego.

droga-wewnetrzna-5-level_up-22
Bardzo ważne jest to – mówił ks. Grzegorz – by nie skupiać się na sobie – wszelka forma egoizmu (częsta w naszych modlitwach) bardzo utrudnia uwielbianie Go. Na tym polega tytułowy ‚level up” – trzeba niejako wejść poziom wyżej w przeżywaniu swojej relacji z Bogiem, gdzie to On i Jego miłość do ludzi są najważniejsze, a nie potrzeby i słowa konkretnego człowieka.

To, co młodzi usłyszeli na konferencji, później mogli wcielić w życie. Na zakończenie czuwania wspólnie uwielbiali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

droga-wewnetrzna-5-level_up-25

A kolejne czuwanie w Tuchowie odbędzie się już 17 marca pod hasłem ‚Mocne ramię”. Gościem będzie p. Grzegorz ‚Dziki” Wacław, który podzieli się swoim świadectwem wiary w Boga.

Źródło i foto: Zakon Redemptorystów w Tuchowie