Dąbrowa: Tragiczny wypadek na DK75. Zginęła działaczka Nowoczesnej

 

Lidia Śmigowska, współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce zginęła, 20 lutego, w wypadku na drodze krajowej nr 75.  W poniedziałek wieczorem w Dąbrowej zderzyły się 4 samochody – zginęła 54-letnia kobieta, 2 osoby zostały ranne. Regionalne struktury partii potwierdziły, że ofiarą śmiertelną była działaczka Nowoczesnej.

Do karambolu doszło w poniedziałek wieczorem około 21:30. Jak przekazał nam dyżurny sądeckiej policji, samochód osobowy jadący od strony Krakowa i Brzeska wyprzedzał przed zakrętem na podwójnej linii ciągłej. Kiedy kierowca zobaczył nadjeżdżające z naprzeciwka auto, próbował wrócić na swój pas, ale nie uniknął czołowego zderzenia. Następnie kolejne dwa samochody uderzyły w te stojące na drodze. Mimo reanimacji nie udało się uratować 54-letniej mieszkanki Nowego Sącza – pasażerki jednego z pojazdów. Kobieta była zakleszczona wewnątrz, więc najpierw trzeba było ją wyciągnąć z samochodu. Okazało się, że była to Lidia Śmigowska, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce. Potwierdziły to regionalne struktury partii na facebooku. Śmigowska działała politycznie i od wielu lat pracowała jako nauczycielka w sądeckich szkołach.

smigowska_lidia

Droga krajowa w Dąbrowej została zamknięta na ponad 3h. Kierowcy jeździli objazdem przez Gródek nad Dunajcem. Wiemy już, że dwaj kierowcy, którzy trafili do szpitala, zostali z niego wypisani po badaniach. Przypomnijmy, że na początku stycznia niemal w tym samym miejscu zginęło młode małżeństwo ze Świniarska.

Krzysztof Niedzielan

Fot.: Bartłomiej Czub, Nowy Sącz 112