Tarnów: Prawie 5 tysięcy na pomoc dla Aleppo

 

Prawie pięć tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu Gramy dla Aleppo w Tarnowie. Przypomnijmy, w niedzielę w Centrum Sztuki Mościce wystąpił zespół Maleo Reggae Rockers oraz wielokulturowy skład Milo i Przyjaciele.

Mieszkańcy regionu przekazali dokładnie 4 741 złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na pomoc mieszkańcom opanowanej przez wojnę Syrii. – My tak naprawdę zbieramy na Syrię non stop, pracujemy tam już od paru lat, ten cel jest nieustannie aktualny. Z jednej strony dostarczamy czystą, pitną wodę, która ze względu na zniszczoną infrastrukturę jest tam trudno dostępna. Z drugiej współpracujemy z piekarniami, gdzie dostarczamy mąkę i dzięki temu możemy dużo, dużo taniej rozdawać ludziom chleb – mówi Michał Serwiński, kierownik biura regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie.

PAH organizuje na miejscu obozy dla uchodźców. Budowane są także instalacje wodne i sanitariaty. Wciąż można wspierać akcję na przykład przelewając darowiznę na konto PAH-u.

Tak można pomóc Syryjczykom:
• Przelewem na konto nr 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960, dopisek ‚Syria”
• Przelewem online na stronie PAH – jako cel wybierz ‚SOS Syria”
• Dołączając do Klubu PAH SOS i regularnie wspierając działania PAH w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi – informacje na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej

Relację z koncertu Gramy dla Aleppo znajdziecie tutaj.

Posłuchaj Michała Serwińskiego:

Patrycja Wolnik

Fot.: Przemysław Sroka