RDN: W tłusty czwartek rozdajemy pączki!

 

W cukierniach zapowiada się pracowita noc. Tłusty czwartek już jutro! Jak nakazuje tradycja, w tym czasie musimy zjeść co najmniej jednego pączka. Z tej okazji RDN Małopolska rozdaje smakołyki. – Do wygrania będą jutro paczki  dla wszystkich łasuchów– zachęca Ewa Lasota z Biura Promocji i Reklamy RDN Małopolska.

Jak co roku, przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych słuchaczy. Wszystkich chętnych obsypujemy pysznymi pączkami. Będziemy rozdawać je na antenie naszego radia. Słuchajcie nas i zdobywajcie łakocie do pracy, szkoły, dla przyjaciół czy rodziny. Wystarczy uważnie słuchać radia od wczesnych godzin porannych – mówi Ewa Lasota.

Tego dnia na ogół nie liczymy kalorii. Tarnowianie już planują, ile zjedzą w czwartek pączków. – Osiem na pewno zjem. – Ja myślę, że około 10 zmieszczę, ale roboty mojej babci – mówią. Choć są i tacy, którzy próbują wytrwać. – Ja obiecałam sobie, że nie zjem ani jednego. Choć trudno powiedzieć, czy tak będzie – mówi tarnowianka.

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejsze potrawy zajadane w tym dniu to pączki i faworki, znane także jako chrust.

Posłuchaj Ewy Lasoty:

Posłuchaj tarnowian:

Marta Tarnowska