RDN: Paczki pełne pączków od RDN Małopolska w rękach słuchaczy [ZDJĘCIA]

 

Dla bliskich, przyjaciół, kolegów z pracy, a nawet dzieci ze żłobka. Słuchacze Radia RDN Małopolska zdobywali pączki. W tłusty czwartek na naszej antenie można było wygrać całą paczkę słodkości.

I jak się okazuje, słuchacze RDN brali udział w naszej zabawie nie tylko dla siebie. Pączkami od radia chętnie obdarowali innych – tak, jak nasza słuchaczka Agnieszka. – Przypadkowo usłyszałam, że jest dzisiaj akcja rozdawania pączków. Zadzwoniłam i udało się wygrałyśmy. Zaniesiemy razem z córką Laurą paczki dzieciom ze żłobka. Akurat jest dwanaścioro dzieci, tak że każde dostanie pączka. Dzisiaj absolutnie wszystkie kalorie są dozwolone – mówi nasza słuchaczka. – Ja chcę zanieść pączki mojej siostrze, która jest chora i nie wychodzi z domu. To będzie dla niej niespodzianka – mówił kolejny słuchacz.

paczki_rdn

Tymczasem słuchacz Krzysztof podpowiada, jak można spalić zbędne kalorie. Sam zamierza dziś zjeść 10 pączków. – Pojeżdżę na rowerku i wszystko będzie dobrze, a smak zostanie. Żona dba o linię, więc zje tylko dwa – mówi. Alternatywą jest też mycie okien. Żeby spalić jednego pączka, trzeba myć okno przez 57 minut. – Obawiam się, że żona by szyby starła, gdyby chciała spalić 12 pączków – żartuje nasz słuchacz.

Pączkowa akcja w RDN Małopolska to już tradycja. – Dziękuję w imieniu słuchaczy. Co roku RDN rozdaje pączki, więc od 6 rano nasłuch prowadzę.Fajnie, że w Tarnowie coś takiego się dzieje. Słucham radia cały dzień, sama wszystkich nie zjem, ale w domu na pewno znajdą się chętni – mówią nasi słuchacze.

Na naszej antenie padały też sprawdzone przepisy na smakowite pączki. – Musi być obwódka jasna na pączku. Wkłada się do oleju z jednej strony, a następnie odwrotnie i pięknie rośnie – mówi Kazimiera, która zazwyczaj pączki piecze sama. – Miałam się za to zabrać, ale kiedy usłyszałam, że w radiu można dostać, to specjalnie wcześniej wstałam, by wygrać je u Was  – mówi nasza słuchaczka.

dsc00145
Tłusty czwartek można było odczuć także w Radiowym Dziele Miłosierdzia. Każdy, kto dziś przyszedł do radiowego sklepu przy ul. Urszulańskiej w Tarnowie, by zrealizować bony żywnościowe, otrzymał w prezencie również smakowite pączki.

Chcemy i w tym dniu podzielić się pączkami z tymi, którzy z Radiowego Dzieła Miłosierdzia korzystają – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor RDN Małopolska.

Radiowe Dzieło Miłosierdzia to sklep, w którym za specjalne bony można otrzymać produkty spożywcze. To forma pomocy osobom potrzebującym. Bony dla takich osób można nabyć w siedzibie RDN Małopolska przy ul. Bema 14 w Tarnowie.

Posłuchaj:

Posłuchaj ks. Krzysztofa Orła:

Katarzyna Cygan, Marta Tarnowska