Rzezawa: Modlili się w intencji uzależnionych od alkoholu

 

Modlitwą i abstynencją wspierają osoby uzależnione od alkoholu. Grupa ok. 20 osób z parafii w Rzezawie, a także z sąsiedniego Krzeczowa i Borku od 35 już lat tworzy Apostolat Trzeźwości. Spotykają się raz w miesiącu, biorą również udział w pielgrzymkach organizowanych kilka razy do roku. Wszystko po to, aby przyjść z pomocą osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom.

-Jeżeli się nie modli, nie pomoże, to temu człowiekowi wydaje się, że on zostaje sam sobie, a przez modlitwę otwiera się jego serce. Nieraz po ludzku wydaje się, że zawodzą wszelakie sposoby, ale z Boską pomocą nie ma rzeczy niemożliwych. Wspólnota powstała, aby się modlić i pomagać ludziom dochodzić do tej trzeźwości. Bez niej wszystko się wali, nie ma prawdziwej wiary, rozlatują się małżeństwa, dzieci cierpią – mówią uczestniczki Apostolatu Trzeźwości.

W parafii w Rzezawie odbyła się diecezjalna inauguracja 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu z udziałem ks. Zbigniewa Guzego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Posłuchaj uczestników spotkania:

Paweł Michalczyk