Warszawa: RDN współpracuje z Radiem Zet

 

Dotyczy to głównie wymiany doświadczeń w zakresie wyszkolenia oraz wymiany informacji. Pierwsza grupa tarnowskich i sądeckich dziennikarzy wróciła właśnie z kilkudniowego pobytu w warszawskiej redakcji.

Małgorzata Moszczańska, szef wydawców Radia Zet i członkini Kapituły Konkursu im. Andrzeja Woyciechowskiego, uważa, że podstawą dobrego radia są rzetelne wiadomości. Jej zdaniem informacje i programy jednostronne zniechęcają słuchaczy, a rozmowy bez zadawania trudnych pytań, zamiast budować popularność, szkodzą politykom.

Jest sztuczną laurką i politycy muszą zrozumieć, że to właśnie im szkodzi. Jeżeli uczciwie pracują i są uczciwi w swoim zawodzie i spotkają się z pytaniami dziennikarza, który stara się czegokolwiek dowiedzieć i oni rzeczywiście stawią tym pytaniom czoła to tylko i wyłącznie oni pokażą swoją otwartość, szczerość, prawdziwość i zdobędą tym jakieś punkty – dodaje.

1-1

RDN współpracuje z Radiem Zet w ramach tzw. pakietu niezależnych, który skupia pięćdziesiąt stacji lokalnych. – Ich rola jest nie do przecenienia, te radia są najbliżej ludzi – mówi Daniel Adamski, szef Informacji Radia Zet.

To są bardzo potrzebne stacje, które mówią o tym, co jest blisko nas, co się dzieje za rogiem, mówią o ludziach, których doskonale znamy, o naszych małych społecznościach. Jeśli one dodatkowo współpracują z dużymi stacjami radiowymi, dostają wsparcie, dodatkową siłę, no to już możemy mówić o sukcesie – powiedział nam Daniel Adamski.

To dopiero początek radiowej wymiany doświadczeń. Jeszcze w marcu do Warszawy pojedzie kolejna grupa lokalnych dziennikarzy.

Posłuchaj Małgorzaty Moszczańskiej:

Posłuchaj Daniela Adamskiego:

Dorota Kunc