Dębica: Świadectwa o misjach na czuwaniu w intencji śp. Heleny Kmieć

 

Głównie młodzi ludzi odpowiedzieli na zaproszenie dębickich służebniczek, aby wziąć udział w czuwaniu modlitewnym w Dębicy. To dziękczynienie za piękne życie i posługę misyjną śp. Heleny Kmieć – młodej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii w czasie pracy, w ochronce sióstr służebniczek dębickich.

Nieprzypadkowo spotkanie to organizowały właśnie zakonnice wspólnie z młodymi z Wolontariatu Misyjnego Salvator. W czasie czuwania odprawiona została Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie mogło zabraknąć także przejmujących świadectw kolegów Heleny z Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Teraz staramy się już te tragiczne wydarzenia przekuwać w miłość i dobro. Ja dzisiaj podzielę się świadectwem pracy w Meksyku – mówiła Magda. – Takie wyjazdy na misje są dla mnie okazją do dzielenia się sobą z innymi i do czerpania z innych. Dopóki nie byłem członkiem wolontariatu nie byłem świadomy, jak bardzo potrzebuje kontaktu z ludźmi, którzy chcą i potrafią siebie bezinteresownie dawać – zaznaczał Paweł.

Jak zaznaczali młodzi ludzie, świadectwo życia śp. Heleny to dla nich motywacja do czynienia dobra.

Posłuchaj:

Anna Zboch