Tarnów: Rozkopany Pałac Młodzieży

 

Wykopy, trudno przejść, chwila nieuwagi i można zwichnąć nogę – narzekają rodzice oraz młodzież korzystający z zajęć w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Dobiegają końca prace modernizacyjne zarówno przy hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Gumniskiej jak i w głównym obiekcie przy Piłsudskiego, gdzie układana jest nowa kostka przed wejściem do budynku. Pomimo niedogodności tarnowianie cieszą się z modernizacji.

W końcu coś się w Tarnowie dzieje. Ulica Krakowska jest wiecznie rozkopywana, bo źle zrobiona, może tu będzie lepiej. To dobrze, że jest remont, trzeba z dziećmi przychodzić i zachować ostrożność. Będzie lepszy wizerunek miasta i będzie ładniej. Ta modernizacja jest bardzo potrzebna, tym bardziej, że to jest dla dzieci – mówią tarnowianie.

Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży zapewnia, że prace zostaną wkrótce zakończone, a póki co – jak mówi – trzeba po prostu uważać.  -Prosimy żeby zwracać uwagę dzieciom, że tu jest taki teren budowy. My zaznaczamy te miejsca, które są niebezpieczne żeby tam dzieci nie chodziły, organizujemy wejścia bocznymi drzwiami. To jest tymczasowe rozwiązanie. Według zapewnień ekipy budowlanej na pewno ostatecznie od kwietnia będą tu już takie warunki, że żaden z rodziców nie będzie mógł narzekać, że komfort pracy w Pałacu Młodzieży będzie zagrożony – przekonuje dyrektor Kosiba.

p

To już ostatnie dni prac, wkrótce będzie łatwiej dojść do Pałacu Młodzieży. Wymieniana jest podbudowa i kostka na terenie dotychczasowych chodników z małymi zmianami ponieważ upraszczamy to dojście żeby wygodnie dzieci i rodzice mogli dojść do Pałacu Młodzieży. To jest skomponowane z kostką granitową, która jest ułożona wokół budynku placówki – informuje Jerzy Kosiba.

Ponadto trwają prace związane z dociepleniem strychu w Pałacu Młodzieży i ostatnie związane z instalacją elektryczną, które zakończą termomodernizację obiektu przy Piłsudskiego. Ostatni etap termomodernizacji również w hali przy ul. Gumniskiej, tam również układana jest kostka wokół obiektu.

Termomodernizacja obydwu placówek kosztować będzie ponad 3 mln zł, natomiast wymiana kostki to kwota ok. 100 tys. zł.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Jerzego Kosiby:

Małgorzata Miczek – Zabawa