Dębica: Liceum samorządowe budzi kontrowersje [WIDEO]

 

Miało być sposobem na reformę edukacji, pomysł wywołuje jednak spore kontrowersje. Radny sejmiku województwa podkarpackiego i właściciel firmy Suret w Dębicy Stefan Bieszczad, który był gościem programu Słowo za słowo uważa, że istniejące szkoły średnie spełniają potrzeby edukacyjne regionu. Mówił on on tym podczas programu na żywo z wozu transmisyjnego w rozmowie z Dorotą Kunc.

Swoich dzieci do takiego liceum nie wysłałbym. Uważam, że obecne licea czy to pierwsze czy drugie posiada szeroką paletę już dobrze zorganizowanych jednostek  i paletę edukacyjną. W mojej ocenie w pełni zaspokajają potrzeby naszego regionu – powiedział Stefan Bieszczad.

Liceum samorządowe to pomysł władz miasta. Został on już poparty przez radnych miejskich, teraz decyzja należeć będzie do radnych powiatowych. Nie wiadomo czy znajdzie on przychylność rajców ze Wspólnoty Ziemi Dębickiej. Stefan Bieszczad przekonuje, że nie prowadził z nimi żadnych konsultacji w tej sprawie i każdy z nich ma prawo zagłosować zgodnie z przekonaniem.

Posłuchaj Stefana Bieszczada:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc