Tarnów: Inwestycje na Mazowszu kulą w płot?

 

Czy najnowsze inwestycje największej w Tarnowie sieci przychodni to strzał kulą w płot? Pojawiły się opinie, że nowo otwarte placówki Centermedu na Mazowszu nie przynoszą odpowiednich zysków, a spółka planuje zwolnienia. Andrzej Witek, prezes spółki zaprzecza tym doniesieniom. Twierdzi, że rynek służby zdrowia jest specyficzny i na zysk trzeba jeszcze trochę poczekać.

-Dzisiaj takimi inwestycjami, które jeszcze wymagają wsparcia to jest Warszawa, gdzie mamy 6 przychodni, kilka tys. m.kw., potężna inwestycja, ponad 10 mln. zł., z remontem generalnym pomieszczeń. No i Katowice. Te dwa centra, te dwie spółki CenterMed Katowice i CenterMed Warszawa jeszcze nie są zbilansowane. Myślę, że ten rok będzie rokiem przełomowym, kiedy zakładamy, że wszystkie spółki warszawska i katowicka, jak i główna spółka będą zbilansowane – mówi prezes spółki.

Spółka lubelska od początku była dochodowa i jest bardzo dochodowa. Szpital krakowski, który mamy na ul. Łazarza jako spółka CenterMed Kraków już jest dochodowy, jego rozwój trwał 3-4 lata i wcześniej, niż to rynek określa zbilansował się – dodaje.

Prezes Witek podkreśla, że ostatni rok tarnowska spółka zamknęła z przychodem rzędu 50 milionów złotych.

Posłuchaj Andrzeja Witka:

Kuba Kusy

Fot.: centermed.pl