Diecezja: Synod w mediach na szeroką skalę

 

Co zrobić, by z informacjami o Synodzie docierać do szerokiego grona odbiorców? Na ten temat rozmawiali przedstawiciele mediów diecezjalnych i Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Dużą rolę w przekazie informacji ma radio RDN – to tu emitowane są na bieżąco informacje, specjalne audycje, radio służyć też będzie głosem doradczym.

– Media będą informować o Synodzie i mają swoje propozycje – mówi ks. Andrzej Dudek, rzecznik Komisji Przygotowawczej. – Po pierwszej audycji na antenie radia RDN okazało się, że świadomość wśród ludzi, czym jest Synod, jest bardzo niska. Audycja i pracownicy mediów trochę otworzyli nam oczy, czym powinniśmy się zająć. Skierować naszą uwagę na działalność informacyjną – dodaje.

Audycji synodalnych w RDN można posłuchać w każdą sobotę po godzinie 16.00 a skrót emitowany jest w niedzielę przed godziną 12.00. Więcej informacji o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej i archiwalne audycje można znaleźć tutaj.

Joanna Sadowska, przewodnicząca Zespołu ds. Mediów Komisji Przygotowawczej podkreśla też ważną rolę mediów społecznościowych. – W ramach naszego zespołu planujemy na razie uruchomienie czterech kanałów w ramach mediów społecznościowych. Będzie to konto Facebook, You Tube, Instagram i Twitter. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie jako pierwsze powstanie konto na Facebooku – podkreśla.

Powstaje także strona internetowa V Synodu Diecezji Tarnowskiej, a odpowiada za to ks. Marcin Baran z Zespołu ds. Mediów. – Chcemy, by na tej stronie znalazły się najistotniejsze informacje o tym, co dzieje się w ramach Synodu. Planujemy nawiązać do historii, będzie ABC Synodu. Każdy będzie mógł napisać i zapytać o to, co go na tym etapie interesuje – mówi.

W spotkaniu z mediami diecezjalnymi w tarnowskiej kurii uczestniczył także bp Leszek Leszkiewicz, przewodniczący Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj ks. Andrzeja Dudka:

Posłuchaj Joanny Sadowskiej:

Posłuchaj ks. Marcina Barana:

Ewa Biedroń