Żabno: W najbliższych dniach ekshumacja ciała Wojciecha Seweryna

 

W najbliższych dniach na cmentarzu parafialnym w Żabnie, odbędzie się ekshumacja ciała Wojciecha Seweryna – dowiedzieli się reporterzy RDN Małopolska. O swoich planach śledczy powiadomili najbliższą rodzinę podtarnowskiego artysty, który mieszkajał na stałe w Chicago. Pomysł krytykuje w rozmowie z RDN Małopolska szef ludowców, poseł Władysław Kosiniak – Kamysz. Jego zdaniem ekshumacja nic nie wniesie, spotęguje jedynie ból najbliższych.

– W czasie II wojny św. wiele osób traciło najbliższych, w tragicznych sytuacjach ale mieli czas na żałobę i na zakończenie tej żałoby. Teraz ciągle jest rozdrapywana ta rana – dodaje.

Parlamentarzysta powołuje się na słowa bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy są przeciwnikami ekshumacji. Jego zdaniem odkopywania ciała nie chce m.in. żona Wiesława Wody.

Szczątki Wojciecha Seweryna będą przebadane w Zakładzie Medycyny Sądowej. Mają zostać pobrane próbki DNA, wykonana zostanie sekcja zwłok oraz badanie tomografem. Ma to pomóc śledczym w określeniu obrażeń doznanych w czasie katastrofy oraz przyczyn śmierci. Przypomnijmy, że dotychczas Prokuratura Krajowa przeprowadziła dwanaście ekshumacji osób, które zginęły w kwietniu 2010 roku w Smoleńsku.

A cała rozmowa z posłem Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem w jutrzejszym Pulsie Regionu po 16.00.

Posłuchaj Władysława Kosiniaka – Kamysza:

Grzegorz Golec/Dorota Kunc