Region: Kilkaset wakatów w małopolskiej Policji

Komenda Głowna w Krakowie ogłosiła właśnie nabór pracowników na ten rok. W sumie poszukiwani są kandydaci do 19 jednostek w całym województwie m.in. do Nowego Sącza, Limanowej i Gorlic. Co trzeba zrobić, żeby trafić do policyjnego garnizonu?

Każdy zgłoszony przejdzie testy sprawnościowe i psychologiczne. Jeśli chodzi o wykształcenie, Policja szuka absolwentów szkół średnich albo wyższych, najlepiej o kierunkach przydatnych do służby. Dodatkowe punkty dostaną więc ratownicy, osoby które mają uprawnienia instruktora sztuk walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego czy sportów motorowych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii A i C. Dlatego że Małopolskie odwiedza wielu turystów, każdy kandydat powinien znać języki obce.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068;  jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 – w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

Maria Mółka