Tarnów: Pierwsze takie miejsce w centrum miasta

 

To pierwsze tego typu miejsce w centrum Tarnowa. Mowa o Placówce Wsparcia Dziennego w Formie Specjalistycznej Kana. Przy ul. Mościckiego 12 dzieci znajdą pomoc fachowców w dziedzinie socjoterapii, psychologii i pedagogiki.

W placówce wychowankowie uzyskają wsparcie w odrabianiu lekcji, będą mogli rozwijać swoje zainteresowania sportowe czy plastyczne. Ksiądz Paweł Górski, prezes tarnowskiej Kany, mówi, że dzięki placówce dzieci będą mogły poczuć się bezpiecznie i pożytecznie.

To miejsce jest dla mnie bardzo, bardzo ważne, bo tutaj rzeczywiście zapraszamy młodzież, zapraszamy dzieci, po to, żeby mogły kreatywnie spędzić czas, mogły bezpiecznie spędzić czas, pod opieką wyspecjalizowanej kadry. I mogą się tutaj czuć naprawdę dobrze, bezpiecznie i pożytecznie – dodaje.

dsc00398

Ks. Górski dodaje, że Kana jest bezpośrednio związana z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, dlatego funkcjonowanie nowo-otwartej placówki to ważne i kompleksowe działanie duszpasterskie.

dsc00397

Projekt pn. Prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa – Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Posłuchaj ks. Pawła Górskiego:

Kuba Kusy