Dębica: Pedagodzy z Podkarpacia rozmawiali o wychowaniu

 

O tym, jak pracować z dziećmi z trudnymi zachowaniami rozmawiali w Dębicy pedagodzy i nauczyciele z całego Podkarpacia. – Będziemy dzielić się swoimi doświadczeniem i to na pewno przyda nam się w codziennej pracy – mówili zgromadzeni w Szkole Muzycznej.

Uczestnicy podkreślali, że konferencja wniosła nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności. – Pozwala na wymianę doświadczeń zawodowych między nauczycielami, terapeutami – wymienia Marta Pociask logopeda z SP nr 11 w Dębicy. Jak tłumaczyli specjaliści – dzieci przez trudne zachowania zawsze chcą nam coś powiedzieć. – Mamo potrzebuję twojej uwagi, nudzi mi się, daj mi jakieś zajęcie. Ciężar odpowiedzialności trzeba przenieść na nas dorosłych. Zastanówmy się dlaczego to dziecko sięga do zachowań trudnych i dopiero działajmy. A nie sięgajmy od razu po kary konsekwencje, bo one są niemiłe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – tłumaczyła Agnieszka Kotowicz z Centrum Terapii i Rozwoju Małego Dziecka „Mozaika”.

konferencja-2

To już kolejna konferencja nauczycieli i pedagogów z Podkarpacia. W ubiegłym roku rozmawiano o pracy z dziećmi autystycznymi. Wśród prelegentów spotkania wystąpili m.in. dr Danuta Ochojska, dr Izabela Marczykowska oraz Aneta Kotowicz-Urban.

Posłuchaj uczestników: