Dębica: Nowoczesny sprzęt dla dębickiego „Kwiatka”

 

Uczniowie dębickiego „Kwiatka” na mini instalacji fotowoltaicznej uczą się, jak pozyskiwać energię elektryczną, na klockach lego mindstorms – programowania, a drona budują przy użyciu drukarki 3D. To wszystko jest możliwe dzięki sprzętowi, jaki szkoła zakupiła z dotacji unijnych. Było to ponad 560 tys. złotych.

Uczymy się przez zabawę. Nasze lekcje stały się dzięki temu sprzętowi ciekawsze – zaznaczają zgodnie uczniowie.
Mamy możliwość dać upust naszej kreatywności i wyobraźni. Każdy uczeń mający zestaw części może stworzyć fantastycznego robota. Na lekcji się dobrze bawimy i zdobywamy wiadomości, które na pewno przydadzą nam się w przyszłości – zapewniają Janek i Patryk.

kiatek-roboty

W pracowni fizycznej młodzież ma panel fotowoltaiczny. – Żarówka zastępuje nam słońce, mamy także panel, z którego pozyskujemy energię, do zasilania małego silniczka. Dzięki temu sprzętowi łatwiej nam zrozumieć nawet najtrudniejsze rzeczy. Jest to bardzo ciekawe – dodaje Szymon.

kwiatek-fotow
Pieniądze na doposażenie pracowni dla większości szkół ponadgimnazjalnych z powiatu zyskało dębickie starostwo.  Zespół Szkół nr 2 w Dębicy dzięki sprzętowi ma szanse utrzymać się na pierwszym miejscu jako najlepsze technikum na Podkarpaciu i poprawić swoją 26. pozycję w kraju.

Posłuchaj uczniów:

Anna Zboch