Bochnia: Co zamiast Park&Ride?

 

Ciągle nie wiadomo, co powstanie w miejsce niezrealizowanego parkingu Park&Ride w Bochni. Władze miasta rozważają różne możliwości rozwiązania problemu miejsc parkingowych obok dworca PKP. Władze mówią też o budowie dworca autobusowego.

Działka na której miał powstać 4-poziomowy parking służy obecnie jako darmowe miejsce do parkowania. Liczba miejsc postojowych ciągle jednak jest niewystarczająca. Dlatego władze miasta nie zarzuciły zamiaru budowy parkingu wielopoziomowego. – Jedna część to na pewno parking wielopoziomowy na dużej działce po lewej stronie dworca, po prawej stronie nieco mniejszy Bike&Ride, obok tego parking na autobusy wycieczkowe, a po drugiej stronie, gdzie w tej chwili mamy parking dla samochodów osobowych, chcemy wrócić do korzeni, czyli mini dworca autobusowego, busowego – mówi Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Kilka miesięcy temu bocheńscy radni oglądali prezentację parkingu obrotowego wykonanego ze stali. Miałby on powstać w partnerstwie publiczno-prywatnym. Niedawno do magistratu zgłosił się kolejny oferent z propozycją budowy parkingu automatycznego o podobnej zasadzie działania. Na razie nie ma jednak decyzji o ogłoszeniu przetargu.

Posłuchaj Roberta Cerazego:

Paweł Michalczyk