Zbylitowska Góra: Ośrodek szykuje się do przeprowadzki

 

Zatwierdzono już projekt zmian budowlanych w nieczynnej szkole w Wierzchosławicach, do której przeniesie się Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze. Stanie się to po wakacjach, trwają przygotowania do przeprowadzki.

W nowym miejscu powstanie obiekt dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych z zapleczem do hipoterapii – mówi Jacek Frankowski, dyrektor ośrodka. – Już pewne prace ziemne były wykonywane. Przygotowania idą rytmicznie i plan jest taki, że rok szkolny 2018/2019, pierwszego września rozpoczniemy w nowej lokalizacji – dodaje Frankowski.

Przeprowadzka ośrodka jest konieczna ze względu na roszczenia spadkobierców dworu w Zbylitowskiej Górze, w którym się mieści Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Kwoty proponowane przez przedstawiciela spadkobiercy były zbyt wysokie, a budynek wymaga całkowitego remontu. W ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego funkcjonują szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponad gimnazjalna, która przygotowuje do podjęcia pracy.

Posłuchaj Jacka Frankowskiego: