Tarnów: Cyfrowobezpieczni.pl w walce z Niebieskim Wielorybem

 

Niebieski Wieloryb to realne zagrożenie. Będą o tym przekonywać specjaliści od internetu w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl, który w szkołach całej Polski realizuje tarnowskie Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Po aferze dotyczącej gry dla nastolatków, którą do sieci wprowadził rosyjski serwer, odbędzie się cykl spotkań z rodzicami.

Niektórzy z nich nawet nie wiedzą czym zajmują się ich dzieci – alarmuje inicjator, prezes Stowarzyszenia Krzysztof Głomb. A opis tej gry to jak streszczenie horroru klasy B. Młodzież wykonuje zadania związane z zadawaniem sobie bólu i cierpienia. Ostatnie na liście polecenie to samobójstwo. – Bez udziału rodziców w tym całym procesie kształtowania zachowań dzieci i młodzieży w internecie niewiele można zdziałać. Jak pokazują badania, ponad połowa rodziców w ogóle nigdy nie rozmawia na te tematy z dziećmi – zwraca uwagę Krzysztof Głomb.

Brytyjskie media podają, że gra Niebieski Wieloryb przyczyniła się już do śmierci około 130 młodych osób. W Ministerstwie Edukacji Narodowej wprowadzono w związku z tym sztab kryzysowy. Dodajmy, że w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl bierze udział 700 szkół z całego kraju. Na naszej antenie zaplanowano cykl specjalnych audycji.

Posłuchaj Krzysztofa Głomba:

Dorota Kunc