Pawęzów: Batalia o szkołę – samorząd przejmuje placówkę

 

Batalia o szkołę na sesji w Lisiej Górze. Szkoła w Pawęzowie znów będzie zarządzana przez samorząd Lisiej Góry. Radni poparli projekt wójta, by rozwiązać umowę ze Stowarzyszeniem Pawęzów Razem. Przypomnijmy, że organizacja w grudniu 2012 roku przejęła podupadającą szkołę od samorządu. Rodzice uważają, że w ciągu czterech lat podwoiła się liczba uczniów i odnotowywała sukcesy.

To kara za to, że szkoła jest dobrze prowadzona – mówią rozżaleni rodzice uczniów. – Stowarzyszenie ma być zrównane do tzw. średniej gminnej, bo niektórzy nie rozumieją, że tylko podnoszenie poziomu oświaty może dać szanse tym dzieciom z terenów wiejskich – mówią. – Jeśli wójt nam naobiecuje, a radni powiedzą, że nie ma na to pieniędzy w budżecie, to my tego nie dostaniemy. Niech nie obiecują – dodaje ktoś inny.

imag4997

Decyzje radnych gminy Lisia Góra w sprawie poparcia rezolucji, poprzedziła burzliwa dyskusja z udziałem rodziców oraz przedstawicieli stowarzyszenia Pawęzów Razem. Wójt Arkadiusz Mikuła na razie nie podał daty wypowiedzenia umowy. Obiecał jednak, że oferta edukacyjna w placówce pozostanie na niezmienionym poziomie.

– Uczniowie szkoły w Pawęzowie nie odczują zmian – zapewnia wójt Lisiej Góry Arkadiusz Mikuła. Zdaniem wójta obawy rodziców o obniżenie oferty edukacyjnej są bezzasadne a placówki edukacyjne powinny być prowadzone przez gminy. – Zanim przejmiemy szkołę, przedstawimy nasze propozycje – podkreśla Arkadiusz Mikuła

Radni poparli projekt rezolucji wójta Lisiej Góry, po burzliwej dyskusji z rodzicami i przedstawicielami stowarzyszenia Pawęzów Razem. Więcej w Pulsie Regionu o 15.30.

Posłuchaj rodziców:

Posłuchaj Arkadiusza Mikuły:

Grzegorz Golec