Nowy Sącz: Rugby dobre dla każdego [Zdjęcia]

 

Sądeczanie mogli na własnej skórze przekonać się, że warto grać w rugby. Klub Biało-Czarni zorganizował pokazowy trening, by zachęcić do podjęcia treningów.

Każdy mógł przyjść na „Boisko Jezuitów” w Nowym Sączu i spróbować swoich sił. – Nie jest trudno wdrożyć się w w rugby, choć trochę trudności sprawia na początku zapamiętanie zasady, że piłkę podaje się tylko do tyłu – mówi Tomasz Smoleń, zawodnik Biało-Czarnych.

Przyszli adepci tej dyscypliny sportu mieli dużo frajdy podczas pierwszego w życiu treningu. – Trafiłem tu trochę przypadkowo. Graliśmy w piłkę i potem zobaczyłem, że zajęcia mają rugbyści. Postanowiłem zostać, przekonałem się, że potrzebna jest dobra kondycja i siła, ale zamierzam regularnie ćwiczyć – mówi Mariusz Durlak. – Nie jest źle, da się przeżyć. Ja chciałem grać w rugby już dawno temu i wierzę, że teraz już zacznę na dobre – dodał Kacper Kościsz.

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz w 2017 roku będzie walczył w II lidze. Pierwszy mecz na początku kwietnia. Drużyna może poszczycić się reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych i chce się dalej rozwijać. Nowi zawodnicy są mile widziani.

Posłuchaj Michała Żygłowicza i innych zawodników:

Krzysztof Niedzielan