Dębica: Czy przejścia dla pieszych są źle oświetlone?

 

Przejścia dla pieszych w Dębicy są kiepsko oświetlone. Chodzi głównie o te zlokalizowane przy najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. Tak uważają radni powiatowi i domagają się szybkiego rozwiązania problemu. To jednak nie jest takie proste. Bo chociaż są to przede wszystkim drogi powiatowe, to oświetlenie jest już w zarządzie miasta.

Temat kiepskiego oświetlenia przejść dla pieszych zgłasza od kilku miesięcy radna powiatowa Anna Mazur. – Jest ciemno, nic nie widać. Kierowca nie ma szans na manewr, kiedy nic nie widzi – mówi.

W Zarządzie Dróg Powiatowych oszacowano, że zainstalowanie dodatkowego oświetlenia przy każdym przejściu to koszt 50 tys. złotych. Jacek Drobot dyrektor ZDP proponuje inne rozwiązanie. – Najprostszym byłaby wymiana oświetlenia sodowego na ledowe – mówi. Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy zapewnia, że systematycznie lampy w mieście są wymieniane. – Doświetlamy całe miasto. A jeśli ktoś zauważa, że lampy się nie świecą, trzeba informować, moje służby wymienią oświetlenie – zapewnia.

Ekipy z miasta i powiatu mają przeprowadzić w tym tygodniu przegląd oświetlenia w okolicach przejść dla pieszych.

Posłuchaj relacji:

Anna Zboch