Nowy Wiśnicz: Zwiedź zamek z perspektywy nietoperza

 

Umożliwia to nowa atrakcja turystyczna „Bastion VR”. Dzięki nowoczesnej technologii, w specjalnych okularach i słuchawkach, można cofnąć się w czasie o 400 lat i zobaczyć z lotu nietoperza, jak wyglądało życie na zamku.

Pierwsi turyści już skorzystali z nowej możliwości zwiedzania zamku. – To ekscytująca sprawa, jeśli ktoś ma lęk wysokości, może się obawiać pewnych rzeczy i mocno trzymać fotela. Te pomieszczenia, komnaty, cała ta sceneria ujęły mnie realistycznością – mówi pan Piotr.

Technologia bardzo dobrze działa na zmysły i to wrażenie podróży zamkowymi korytarzami jest bardzo realne. Wydaje mi się, że twórcom dobrze udało się uzupełnić mury, które znamy jako puste i zimne. Wprowadzono tam trochę życia i faktycznie można się przenieść w czasy historyczne – mówi pan Tomasz.

„Bastion VR” to nie jedyna atrakcja przygotowana przez wiśnicki zamek na ten rok. Za kilka miesięcy oglądane w specjalnych okularach pomieszczenia, zostaną udostępnione turystom do zwiedzania w realu. Przygotowywane są też inne trasy tematyczne.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:

Paweł Michalczyk